Kategórie
Čo sa píše inde

Čo sa píše inde druhá časť – všehochuť

V predchádzajúcom článku som sa snažila priniesť vám súhrn webov, ktoré sledujem a ktoré sa týkajú technológií. Ale keďže nie všetci sa zaujímate o technológie, tak sa v druhej časti pozrieme na  tie, ktoré sa technológií týkajú len čiastočne a najlepšie vôbec.

 

Opäť na pomedzí technologického a netechnologického sveta sa nachádza stránka GIEBNEWS. Dá sa tu nájsť mnoho článkov z oblasti technológií, avšak aj články zo života so zrakovým hendikepom, ktoré sa priamo technológií netýkajú. Jej zakladateľom je Karel Giebisch.

 

Najmä o štúdiu so zrakovým znevýhodnením píše na svojom blogu The Unseen Way prakticky nevidiaca Pavlína. Dočítate sa tu však aj o tom, ako môžu nevidiaci a slabozrakí ľudia napríklad športovať, píše o svojich skúsenostiach s cestovaním a mnoho iného.

 

Všehochuť tém na svojej stránke Ondrosik ponúka takisto člen redakčnej rady Blindrevue a nevidiaci redaktor rádia Lumen Ondrej Rosík.

 

Zaujíma vás varenie? Pre vás je potom blog Boženky Gogoľákovej Vaření hmatem, kde uverejňuje recepty, ktoré ako žena so zrakovým znevýhodnením sama vyskúšala.

 

Pre milovníkov hudby odporúčam stránky vynikajúceho pianistu Peťa Zbraneka Pianista.sk.

 

Popularizátorom života so zrakovým znevýhodnením je prakticky nevidiaci právnik s prezývkou Mates. Okrem blogu Matesův pohled má aj rovnomenný YouTube kanál a takisto podcast Rande naslepo. Z mojej skúsenosti sa dá nájsť v aplikácii Google Podcasty. Predpokladám však, že ho nájdete aj v iných podcastových aplikáciách.

 

A podcasty s inšpiratívnymi ľuďmi so zrakovým znevýhodnením do nedávna vysielala aj Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska s názvom Sami sebe. A tie sa naozaj zamerali na všetky možné témy z bežného života podotýkam. Posúďte sami.

 

Nedávno som narazila na ďalší zaujímavý počin a to podcast BEZ masky. Produkujú ho dvaja nevidiaci slovenskí tvorcovia Maximilián a Lukáš. Viac o ich tvorbe sa dozviete na facebookovej stránke BEZ MASKY. Je to podcast na všetky možné spoločensko-kultúrne témy. Ak sa vám Facebook sledovať nechce, počúvať ich môžete priamo na ich YouTube kanáli.

 

Pre fanúšikov komentovaných filmov vznikla stránka Filmy trochu jinak. V úvodnom zvukovom príspevku Lucie Hanusová vysvetľuje, o čom jej projekt bude. Pozrite tu: Filmy trochu jinak – stránky o komentovaných filmech

 

Predpokladám, že inšpiratívnych webov je omnoho viac. Avšak nie je v mojej moci sledovať úplne všetko. Preto ak máte nejaký iný tip, píšte do komentárov pod článkom, na Facebooku alebo e-mailom. Stránku môžete sledovať aj na sociálnej sieti Twitter.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.